AHŞAP SANDALYE ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

AHŞAP SANDALYE ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Bir sandalye satın alınacağı zaman öncelikle beğendiğiniz modelin sağlam olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu durum belki metal sandalyeler için çok önemli olmayabilir ama ahşap sandalyelerde sağlamlık önemli bir durumdur. Sandalyenin sağlam olup olmadığını anlamak için tabii ki oturup test etmek yeterli olmayacaktır. Kısa bir süre içinde bu şekilde sağlam olup olduğunu anlayamayız. Bu nedenle sandalyenin bağlantı noktalarına bakmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra sandalyenin iskeletinin sağlam olduğunu anlamak için de uygulanması gereken bir işlem vardır. Bu da sandalyeyi ters çevirerek test etmektir. Bu testi uygulamayı kendiniz bilemeyeceğiniz için satıcıdan bu kontrolü gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz.


Sandalyede kontrol edilmesi gereken ikinci önemli nokta, sandalyenin nasıl boyandığıdır. Sandalyede her parçanın iyice boyanmış olduğundan emin olun. Bazen sandalyelerin alt kısımlarında boyanmamış yerler kalabiliyor. Bunun için boyama açısından da sandalyeyi incelemenizde fayda vardır. Ayrıca sandalyenin boyalı olan kısımlarının pürüzsüz olması gerektiğine de dikkat etmelisiniz.


Ahşap sandalye alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da sandalyenin döşemesidir. Döşemenin içinde bulunan süngerin kaliteli olup olmadığı ve ne kadar sünger kullanıldığı satıcıdan öğrenilmelidir. Zira döşemenin bir süre sonra çökmesi hiç de hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Ayrıca döşemenin de kaliteli olup olmadığını kontrol etmenizde fayda vardır.